Z Brna na vesničku u Hradce Králové

Z Brna na vesničku u Hradce Králové

Co o nás řekl zákazník?

Rozhovor s Ondřejem a Monikou zde

 Na začátku jsme chtěli prostě jít do vlastního, díky firmě DD Haus máme skutečně náš dům, který jsme si nakreslili. A protože nás DD Haus naprosto dostal tak se moc rádi podělíme o náš příběh.
 Při vývoji cen podnájmu v Brně, kde jsme s manželkou bydleli dlouhé roky, a  s možností stavět na vlastním pozemku u Hradce Králové, byla stavba vlastního rodinného domu přirozeným krokem kupředu. Platit stejnou částku za dům jako za pár stěn v bytovce nám nedalo moc prostoru pro rozhodování.

 Jenže jak to udělat když obě města jsou od sebe vzdálená 2,5 hodiny jízdy autem? Správný cihlový barák se přeci staví dva roky a dům z ocelové konstrukce nevoní tolik jako dřevostavba. Dřevostavby přeci nejsou jenom sruby ale normální domy. Výběr stavebních materiálů byl tedy celkem snadný.

 Další otázkou bylo jak bude dům vlastně vypadat dispozičně. Před tím než jsme vzali do ruky tužku a čtverečkový papír, jsme prošli snad 2.000 typových projektů od různých stavebních či projekčních firem, ale nedařilo se nám najít to naše. Přitom požadavky nebyly přehnané, chtěli jsme spíž a hlavně garáž. Také bylo naše přání aby dětské pokoje neměly společnou stěnu s ložnicí a zároveň měl náš dům pokoj pro hosty.  Nepřáli jsme si patrový dům ani přestřelený rozpočet. Po projití nespočtu katalogů jsme však narazili na krutou realitu kde takové domy prostě nejsou a pokud ano tak mimo naše finanční možnosti. Proto jsme vzali do ruky blok čtverečkových papírů, tužky a začali jsme si ten náš dům kreslit. Dnes se musíme už jen smát té situaci kdy jsme s tou sto-sedmdesátou verzí přišli pyšně za panem Dernerem, že to je ten náš dům který bychom chtěli. Takto (ne)připravení jsme přišli a on kývnul.

 Protože každý máme nějakou tu pracovní deformaci a mojí prací jsou konzultace s majiteli stavebních firem, tak  bylo podmínkou aby naše stavební firma měla určitou úroveň. Vzdálenost mezi Brnem a Hradcem Králové pro nás byla velkým tématem protože každodenní dojíždění na stavbu bylo prostě nereálné. Proto jsme začali vybírat firmu aby nám postavila dům na klíč poměrně zevrubně. Využili jsme svých kontaktů a oslovili firmy všech velikostí. Nakonec jsme dostali doporučení i na DD Haus, vyžádali jsme si reference a jelikož vše vypadalo velmi dobře tak jsme si plácli.

 Ke stavbě samotné lze říct jen to že to byl koncert. DD Haus u nás poprvé kopl do země 21.7. a dům nám předali 15.12. Stavbyvedoucí, pan Šín a celý jeho tým byli naprosto perfektní. Skvěle sehraná parta nápomocných a slušných profíků nám prostě vyrazila dech, až nejčastější otázkou sousedů bylo jestli bychom nemohli předat kontakt na "ty šikovné řemeslníky". Samozřejmě, že se jednalo o stavbu a občas se objevily nepředvídatelné drobnosti, to tak prostě je. Co nás ale utvrzovalo, že jsme se s firmou DD Haus strefili do černého byl způsob jak elegantně a s ledovým klidem vše vyřešili. Už při stavbě jsme viděli, že veškerý náš stres je jen proto, že se přeci sluší a patří být při stavbě ve stresu i když důvod pro to nebyl ani nejmenší (To tvrdím já, manželka byla v klidu od samého začátku až do úplného konce :) ).

 Už je to půl roku, co v domě od DD Haus bydlíme a je to prostě skvělý. Měli jsme už jedno malé trápení s bojlerem (šlo o výrobní vadu výrobce) a co jsme jeden večer nahlásili tak druhé ráno už bylo vyřešené. Chci tím říct to, že v celý tým z DD Haus máme naprostou důvěru a s opravdu čistým svědomím je můžeme jen doporučit.

Monika a Ondřej

Stáhnout ceník a katalog