O stavbě

Zde se můžete dočíst, jak postupně probíhá stavba s námi.

 Rozsah dodávky

 

Služby zákazníkovi

Projekty na MÍRU

Rádi stavíme individuální i typové domy, které běžně upravujeme podle přání. Můžeme měnit tvar střechy, upravíme půdorys domu, otočíme dům podle světových stran. Proto se pro Vás projekt stavby udělá přesně na MÍRU, podle vašich požadavků a přání. Při úpravách projektu Vám budeme nápomocni našimi radami a zkušenostmi.

Individuální přístup

Lidé jsou různí a stejně tak i jejich požadavky. Proto ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně, s ohledem na jeho představy a přání. Celým procesem Vás provedeme tak, že budete mít pocit, že stavba rodinného domu je velmi snadnou záležitostí. Během přípravy Vašeho nového bydlení Vás také čeká hned několik individuálních výběrů: koupelny, podlahy, dveře za Vás vybírat můžeme, ale raději to necháme na Vás, ať se Vám bydlí podle vašich barevných a dispozičních představ.

Zastupování na úřadech

Na Vás nám záleží, proto se snažíme, abyste měli při realizaci vašeho nového bydlení co nejméně starostí. Takže za Vás vyřídíme veškeré nutné úřady, protože k povolení stavby nestačí pouze návštěva stavebního úřadu. Tímto Vám ušetříme spoustu času a nervů ve frontách, a s tím spojených starostí s požadavky jednotlivých úřadů.

Financování

Chcete řešit stavbu Vašeho nového bydlení hypotékou? I s tou Vám pomůžeme. Po poradě s Vámi pro Vás najdeme tu nejvhodnější nabídku z široké škály možností, abyste byli Vy spokojení. Znovu za Vás zařídíme co nejvíc, co za Vás zařídit můžeme. Jednání s bankou, katastrem, odhadcem, …

Základní rysy dodávky

Kompletní dodávka

Zakládáme si na tom, že domy od nás obsahují kompletní dodávku všech prací a materiálů, tak aby byl splněn pojem „Dům na klíč“. Kompletnost dodávky je garantována dokumentem „Rozsah dodávky“, který je součástí smluvní dokumentace. „Dům na klíč“ pro nás neznamená pouze stavba s kompletní dodávkou materiálu, ale i poskytnutí veškerých služeb, které začínají daleko dříve před zahájením samotné stavby tak, aby stavba s námi byla radostí.

Služby

Samozřejmostí je pro nás vůči zákazníkovi poradenství s výběrem domu a případnými dispozičními úpravami. Naše firma zajistí veškeré projekční práce, papírování ohledně stavebního povolení a dokumentaci k ohlášení užívání stavby. Na stavbu Vašeho nového domu dohlíží technický dozor, tudíž je vše kontrolováno podle standartu. Při financování hypotékou je u nás zajištěna zkušeným hypotečním makléřem.

Kvalitní materiály

Protože si zakládáme na kvalitě stavby, používáme jen ty nejkvalitnější materiály. A proto používáme např.: Konstrukční prvky - KVH hranoly, velkoformátové desky fermacell, trojskla okna, betonové podlahy a ocelové schody; Interiérové materiály – keramické obklady a dlažby; kvalitní zařizovací předměty – laminátové, vinylové podlahy, laminátové interiérové dveře.

Prověření dodavatelé

S kvalitním materiálem jdou ruku v ruce i léty prověření dodavatelé. Proto spolupracujeme se spolehlivými dodavateli a partnery, kterých si vážíme a naši spolupráci dále rozvíjíme a utužujeme.

 

Proces výstavby

Výběr domu

Máme několik typových domů. To neznamená, že umíme stavět pouze tyto domy. Typové domy mohou být základem pro Vaše individuální úpravy, inspirací k navrhnutí jiného domu anebo můžete mít zcela vlastní představu a podle té vyhotovíme projektovou dokumentaci. Další možností je to, že svoji projektovou dokumentaci již máte a dům podle ní postavíme.

Klientské výběry

Jelikož dům není spotřební zboží, je samozřejmostí, že každý nebude vypadat úplně stejně. Proto u nás máte volnost vybrat si, jak bude dům z exteriéru i interiéru vypadat. Vybíráte barvu střechy, oken a fasády; materiály, vybavení a barevnost koupelny; podlahové krytiny a interiérové dveře; a další individuální prvky. Samozřejmostí je výběr ze široké škály možností.

Povolení stavby

Samostatné stavbě předchází proces, který vede k získání pravomocného povolení stavby. Tento proces se skládá z několika na sebe navazujících kroků. Prvním z nich je vyhotovení projektové dokumentace (je součástí dodávky). Poté následuje návštěva všech dotčených orgánů, např.: provozovatelé distribučních soustav, hygienická stanice, příslušný obecní úřad, atd. Dalším krokem je získání povolení od stavebního úřadu. Zní to snadně, ale tak snadné to není. Toto vše za Vás zařídíme my. Ideální doba pro získání povolení stavby je přibližně 1,5 – 2,5 měsíce.

Stavba, kolaudace

Samotná stavba začíná zhotovením základové desky, na kterou posléze postavíme samotný dům. Výstavbu domu je možné rozdělit do několika fází. Hrubá stavba – na místo stavby je dopravena konstrukce domu (včetně oken), která je za 1 - 2 dny smontovaná. Za další 2 - 3 dny je na domě zhotovena střecha a dům je tak ochráněn proti povětrnostním vlivům. Dále pokračují práce na veškerých rozvodech elektriky, vody a kanalizace, a zhotovení litých betonových podlah, což trvá 1 - 2 týdny. Následující fáze je již finální, kdy dochází ke kompletaci interiéru – koupelny, podlahové krytiny, dveře, výmalba.

O Dřevostavbě

Nízkoenergetická

Jednoznačnou výhodou dřevostaveb jsou nízké náklady na vytápění. Vyšší povrchová teplota dřeva se projevuje pozitivně zejména v zimě. Už při nižším výkonu topného systému se dřevostavby efektivně ohřívají. Nízká akumulace tepla je v tomto případě spíše výhodou než nedostatkem, která s sebou přináší úsporu v nákladech na vytápění také díky kratší topné sezóně. Z technického hlediska lze užít všechny možné typy vytápění, na zvážení zůstává pouze jejich ekonomičnost a uživatelský komfort. Moderní vytápěcí systémy počítají spíše s nižším, ale stabilním výkonem.

Kvalitní

Velkou výhodou dřevostaveb jsou velmi malé tloušťky obvodových stěn v poměru k tepelně izolačním vlastnostem domu, sendvičové konstrukce zaručují taktéž kvalitní zvukovou izolaci. Flexibilita konstrukčních prvků umožňuje každou dřevostavbu individuálně přizpůsobit nejen požadavkům investora, ale také parametrům pozemku. Dřevo rovněž působí velmi pozitivně na lidskou psychiku i na imunitní systém. Obecně znám je také fakt, že dřevo dokáže vyrovnávat vlhkost v interiéru. Při jejím přebytku ji dokáže absorbovat a naopak uvolnit, pokud je vzduch příliš suchý. Díky tomu vzniká stabilní klima vyhovující zejména astmatikům a alergikům.

Rychlá

Průměrná délka provádění stavby na klíč u našich dřevostaveb je 4 měsíce a nepřesahuje 6 měsíců. Samozřejmě záleží na složitosti a požadavcích investorů, ale lhůtu se snažíme dodržet. Velkou časovou úsporu nám přináší systém montáže hrubé stavby, která je montována ze sendvičových panelů za pomocí jeřábu přímo z kamionu na základovou desku.

Ekologická

Dřevo je z hlediska ekologičnosti velmi šetrné k přírodnímu prostředí. Je to plně obnovitelná surovina a za dobu životnosti dřevostavby je objem zpracovaného materiálu na stavbu v přírodě plně obnovitelný. Velkou výhodou je rovněž plná ekologická zlikvidovatelnost stavby v případě její demolice.

 

Stáhnout ceník a katalog